Zes jaar geleden begon Luc Prangsma als stagiair bij Nemaco. Inmiddels heeft hij zijn papieren op zak en werkt hij als volwaardig elektromonteur in de servicehal in Nijverdal en op locatie bij de klant. “Ik vind het leuk dat het werk veelzijdig is en de collega’s altijd in zijn voor een praatje en gezelligheid. Ik heb me bovendien goed kunnen ontwikkelen hier.”
Het is 7:30 uur wanneer Luc de servicehal in Nijverdal binnenstapt. Na een goede bak koffie in de kantine en een kort praatje met de collega’s is het tijd om naar zijn werkplek te gaan. De computer gaat aan en Luc bekijkt of hij nog opdrachten van de vorige dag moet afronden en welke andere klussen er voor vandaag op de planning staan.
Als elektromonteur voert Luc onder andere keuringen uit. “Vaste klanten komen één keer per jaar bij ons om hun apparatuur te laten checken, zo kunnen we bepaalde klanten gemakkelijk inplannen op een specifiek moment in het jaar,” vertelt hij. “Alles waar een snoer aan zit, keur ik. Maar ook trappen, ladders en steigers kijk ik na en binnenkort volg ik via Nemaco een cursus voor het keuren van valbeveiliging.”
Naast het keuren van apparaten, houdt Luc zich bezig met reparatiewerkzaamheden. Voor vandaag staat er onder meer een kapotte zaagtafel op de agenda. “Ik kijk wat er precies aan de hand is. Op basis van het probleem loop ik alle onderdelen na en controleer ik bijvoorbeeld de weerstand in het apparaat. In dit geval moet er van alles vervangen worden om hem weer te laten draaien.” Voordat Luc echt aan de slag gaat met het repareren, maakt hij een prijsopgave voor de klant. Totdat hij een akkoord krijgt, gaat hij bezig met andere opdrachten en maakt hij af en toe een kort praatje met zijn collega’s.
Vlak na de lunch komt er een spoedgeval binnen: een klant heeft een storing in zijn meterkast. Tijd om in de servicebus te stappen dus. “Storingen die ik vaak te zien krijg zijn doorgebrande stoppen, een kapotte automaat of een aardlek waarvan de beveiliging er is uitgeschoten. Het is van belang dat de klant zo snel mogelijk weer aan de slag kan, dus op dit soort momenten stap ik eigenlijk gelijk achter het stuur om naar de locatie te rijden.”
Sinds zijn stage heeft Luc veel geleerd en ervaring opgedaan. “Ik had de basis al vanuit de opleiding mbo Monteur mechatronica niveau 3 geleerd, maar dat is wel anders dan het echte werk. Daarom begon ik met standaard opdrachten, zoals problemen in meterkasten, het vervangen van stopcontacten en het voorbereiden van bouwliften. Ik mocht vervolgens steeds meer repareren en langzaamaan kon ik steeds meer zelf.”
“Twee jaar geleden kwam ik officieel in dienst,” vertelt hij verder. “Op een gegeven moment heeft Nemaco voor mij geregeld dat ik een cursus keuren kon doen bij een extern bedrijf in Hengelo. Die kennis kon ik vervolgens gelijk toepassen in de praktijk!”
Luc ziet veel verschillende producten op zijn werkbank voorbij komen. “Boormachines, slijptollen, steenzagen: alles wat je in de bouw ziet en elektrisch is, komt wel langs,” vertelt hij. “In een machine kan zo veel mis zijn, dus het is nooit saai of lopendebandwerk. Naast dat het veelzijdig werk is, heerst er bij Nemaco ook een gezellige werksfeer. We kunnen samen serieus aan het werk zijn, maar er is ook ruimte om te ouwehoeren of een praatje op zijn tijd. Zo heb ik echt plezier in mijn werk.”
Over een tijdje begint Luc aan een nieuwe uitdaging; dit keer op kantoor. “In die functie ga ik het magazijn en het inkoopbeheer ondersteunen. Ik dacht: ik probeer het gewoon, eens wat nieuws. Dit ga ik drie dagen in de week doen, de andere twee dagen blijf ik machines repareren. Een mooie afwisseling.”
Rond 16:00 uur is het voor Luc tijd om de werkplek op te ruimen. “Ik maak afleverbonnen, ruim mijn gereedschap op, veeg de vloer aan en maak mijn werkbank weer netjes. Zo kan ik morgen weer fris aan de slag. Af en toe blijf ik nog even hangen, dan drink ik met wat collega’s nog een biertje. Maar meestal ga ik naar huis, ‘s avonds spreek ik dan nog even af met wat vrienden.”